سیر تکامل pvc

سير تكامل پنجره‌هاي u.P.V.C.

پروفيل u.P.VC. يكي از مطمئن‌ترين و پرمصرف‌ترين مواد اوليه در ساخت در و پنجره‌هاي ساختمان بوده و مشخصه‌ي اصلي آن زيبايي و استحكام آن است. پروفيل مصرفي، آلماني مي‌باشد و 50 سال عمر مفيد دارد.

پلي‌وينيل كلرايد Poly Vinl Chlorid به طور تصادفي در قرن نوزدهم در دو موقعيت متفاوت كشف شد؛ ابتدا در سال 1825 به وسيله‌ي هنري ويكتور رگناولت Henri Victor regnault و سپس در سال 1827 به وسيله‌ي اوگن باومن Eugen baumann در اوايل قرن بيستم، شيميدان روسي ايوان اوستروميسلنسكي Ivan Ostromislensky و فريتز كلات Fritz klatte از شركت شيميايي آلماني گريشيم ـ الكترون Greisheim elektron هر دو سعي كردند تا از PVC در محصولات تجاري استفاده كنند. اما سختي‌هاي كار با اين پليمر سخت و محكم و گاهي شكننده، تلاش‌هاي آنها را بي‌نتيجه گذاشت.

در سال 1926 والدو سمون waoldo semon در بي‌اف گودريش b.f.goodrich با مخلوط‌كردن PVC با مواد افزودني، u.P.V.C. را اختراع كرد. نتيجه، يك ماده‌ي انعطاف‌پذيرتر بود كه به راحتي قابل استفاده بود و خيلي زود استفاده از آن براي مصارف تجاري گسترش يافت.

سير تكامل

چوب، يك ماده‌ي طبيعي است و اگرچه انواع مختلفي از چوب وجود دارد، اما چوب به خودي خود در طول زمان تكامل و رشد نيافته است، ما مي‌توانيم به آن مواد شيميايي براي بهتر‌كردن كيفيت بيافزاييم؛ امّا چوب همچنان چوب است.

آلومينيوم از سوي انسان به عنوان يكي از سبكترين فلزات دنيا كشف شده است، اما از زمان كشف آن، آلومنيوم تكامل نيافته و هميشه ايرادات و نواقص خود را دارد.

u.P.V.C. از پلاستيك پايه‌ تا يكي از پيچيده‌ترين و تحقيقاتي‌ترين توليدات دنيا تكامل‌يافته است. محققان، هماند دستكاري‌كردن DNA، تمام فوايد آلومينيوم و چوب را به u.P.V.C. افزوده و معايب آنها را در u.P.V.C. افزوده و معايب آنها را در u.P.V.C. از بين برده‌اند.

تنوع رنگ

پروفيل u.P.V.C. قابليت ليمنيت شدن و عرضه در رنگهاي مختلف را دارا مي‌باشد. رنگ‌هاي متنوع درها و پنجره‌هاي پروفيل u.P.V.C. امكان تنوع و گوناگوني اين محصول را، حتي تا آخرين جزء آنها نيز فراهم مي‌سازد. سطح اين محصولات، مقاوم در برابر شرايط آب و هوائي مقاوم در برابر مرور زمان است. حتي هواي يك محيط صنعتي، با مناطق دريايي نيز كوچكترين تأثيري بر در و پنجره‌ها ندارد.

دیدگاه‌ها بسته هستند.