امتیازات u-PVC

امتیازات استفاده از درب و پنجره های uPVC

* تنوع در طرح و نوع بازشوی درب و پنجره
* تنوع در رنگ با بکارگیری روکش های مختلف رنگی
* سهولت در تمیزی و نظافت
* 40 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی
* مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش UV و حذف اثرات مخرب آن
* کاهش چشمگیر آلودگی صوتی تا 40 دسی بل
* مقاومت در برابر ضربه، باد و طوفان های شدید
* کاهش در هزینه های اجرای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان
* درزبندی کامل و جلوگیری از ورود قطرات آب، آلاینده های هوا، گرد و غبار و …
* تقویت مضاعف با بکارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل uPVC
* عدم نیاز به سرویس های مکرر نگهداری از قبیل تعویض و رنگ آمیزی و …
* سادگی نصب در کمترین زمان
* ضریب امنیتی بالا با استفاد از یراق آلات مرغوب
* غیر قابل اشتعال
* قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

ویژگیهای در و پنجره‌های دوجداره U-PVC

· ایمنی

پروفیل‌های مورد استفاده به دلیل شکل هندسی خاص دارای استحکام بالا می باشند همچنین تعبیه پروفیل فلزی در داخل فضاهای خالی پروفیل U-PVCباعث افزایش مقاومت و استحکام پنجره‌ها می گردد و با بکارگیری یراق آلات مناسب وجود قفل‌های مربوطه در در و پنجره‌ها امنیت لازم را فراهم می نماید.

·         اقتصادی

جبران هزینه‌های انجام شده در مدت زمان کوتاه به دلیل صرفه‌جويی در مصرف انرژی و عدم نیاز به سرویس‌های بعدی (نقاشی، تعویض قطعه….) صورت می گیرد . درب و پنجره‌های U-PVC براحتی با محلول‌های آب و صابون تمیز می شوند و نیاز به جلا و رنگ آمیزی‌های دوره ای ندارند.

·         عایق صوتی

آلودگی صوتی بخشی از مشکلات زندگی در شهرهای بزرگ بوده و اثرات نامطلوب آن در رفتارهای اجتماعی و سلامت روح و روان شهروندان به وضوح مشاهده می گردد. شیشه‌های چند جداره،نوع گاز مصرفی بین جدار شیشه‌ها،استفاده از درزگیرهای لاستیکی مناسب و همچنین فضای متخلخل پروفیل‌های U-PVC  موجب شده این پنجره‌ها عایق خوبی در مقابل صوت باشند بطوریکه عـــایق صوتی در مقابل انتقال صوت با شدت 34 تا 70 درجه دسی بل می باشد.

·         عایق گرما و سرما

طبق مطالعات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت 48 درصد راههای نفوذ هوا از پنجره‌ها و 24 درصد آن از درهاست. عایق بودن شیشه‌ها، اتلاف انرژی‌های سرمایشی و گرمایشی را نزدیک به 45 تا 75 درصد کاهش می دهد. ( با توجه به تعبیه شیشه‌های دوجداره(

·         ضد اشتعال و برق گرفتگی

دمای احتراق UPVC حداقل 380 درجه سانتی گراد است که در مقایسه با پنجره‌های چوبی دیرتر مشتعل شده و اين ماده برخلاف چوب با دور نمودن منبع حریق خود به خـــود خـاموش می‌شود. همچنین استفاده از مواد افزودنی (مولتی فایرها) سرعت انتشار حریق را بسیار کند می کند. مقاومت الکتریکی ماده U-PVC بسیار بالا بوده و بدون نیاز به سیستم اِرت،خطر برق گرفتگی را به حداقل می رساند.

·         جلوگیری از ورود آلودگی و گرد و غبار

زهواره‌های لاستیکی ظریف و زیبا و با طرحهای خاص موجب جلوگیری از نفوذ گرد و غبار،رطوبت،صدا و آلودگی ناشی از دود صنایع و اتومبیل‌ها می شود و این امر تا حد زیادی نگرانی خطرات ناشی از آلودگی هوا را کاهش می دهد.

·         همبستگی با طبیعت

مواد U-PVC صد درصد قابل بازیافت و برگشت به چرخه تولید هستند همچنین پنجره‌های قدیمی و ضایعات ساخت پنجره‌های UPVC می‌توانند خرد شده و مجددا در ساخت دیگر محصولات مورد استفاده قرار گیرند .

·         اشعه ماورا بنفش خورشید

اشعه ماورا بنفش خورشید عامل اصلی از بین بردن رنگ اشیا ء است موادی که به PVCافزوده می شود از رنگ پریدگی پروفیل ممانعت می کند از طرفی اکسیدنیتانیوم موجود در پروفیل نیز باعث انعکاس اشعه ماوراء بنفش از سطح پروفیل می گردد .

جذابيت و كارآمدي پنجره هاي Upvc

همه خواهان جذابيت و چشم نوازي نماي ساختمان خود هستند. به همين دليل در بعضي از موارد اعمال تغييراتي در برخي از قسمتهاي ساختمان در فواصل معين امري ضروري و اجتناب ناپذير است. درب ها و پنجره ها نه تنها نور طبيعي را براي ما فراهم مي آورند بلكه زيبايي و تشخص را از طرق مختلف به ساختمانهاي ما ارزاني مي دارند. پس اگر شما در فكر تغيير دكوراسيون ساختمان مسكوني يا اداري خود هستيد توجه داشته باشيد، جذاب ترين امر در بازسازي و يا نوسازي انتخاب پنجره  هاي Upvc  است. مدلهاي مختلفي وجود دارد كه شما خواهيد توانست با انتخاب هر يك از آنها بنا به سليقه و كاربرد هريك و متناسب با هر بودجه اقدام به تهيه آنها نماييد.

چرا Upvc

عايق صوتي است.
نظافت آن اسان است.
غير قابل اشتعال است.
نصب آن سريع و آسان است .
عايق مناسب حرارت و برودت است .
زيبا، مستحكم، سبك و داراي عمر طولاني است .
از ورود گرد و غبار و آلودگي هاي محيطي جلوگيري مي نمايد .
مقاومت 100% در برابر پوسيدگي و عدم نياز به رنگ اميزي ساليانه است .
مقامت در مقابل درجه حرارت بالاي محيط  وعدم يخ زدگي در  برودت و سرماي شديد.
مدلهاي رايج عبارتنداز :

1-       پنجره هاي لولايي

2-       پنجره هاي كشويي

3-       پنجره هاي دو جهت بازشو

4-       پنجره هاي از بالا بازشو

5 -       پنجره هاي ثابت

صرفه جويي انرژي در درب و پنجره

پنجره هاي از نظر صرفه جويي انرژي نقش حساسي دارند، چرا كه حدود 30% از كل تلفات حرارتي ساختمان از درب و پنجره ها صورت مي گيرد. به همين دليل اگر پنجره هادر جاي مناسب نصب نشده باشند، مي توانند هزينه سوخت را بسيار بالا ببرند.

اگر تصميم داريد ساختمان جديدي را شروع كنيد، با يك مشاور آشنا به اصول صرفه جويي تماس بگيريد. اما اگر مي خواهيد ساختمان موجود خود را بهينه سازي كنيد و از هزينه هاي خود بكاهيد، اين مطالب مي تواند راهنماي خوبي براي شما باشد.

جلوگيري از اتلاف حرارتي

يك پنجره با شيشه تك جداره تقريبا” 10 برابر يك ديوار عايق كاري شده ي هم اندازه خود تلفات حرارتي دارد. چنين پنجره اي چهار مشكل عمده ايجاد مي كند :

1-       بالا بودن تلفات حرارت و برودت

2-       فراهم نشدن آسايش ساكنين از حيث صدا

3-       بخار گرفتن پنجره ها در فصول سرد

4-       نفوذ عوامل بيروني به داخل

براي كاهش مشكلات ناشي از پنجره ها، مي توان از راه هاي مختلف يك لايه هوايي ساكن بين فضاي داخلي يا خارج پنجره ايجاد كرد. بطور مثال در بيرون پنجره پوششي مثل حصير و يا سايبان هاي كركره اي نصب كرد و يا از داخل ساختمان با استفاده از پرده هاي عمودي يا افقي  اين فضاي خالي را ايجاد كرده تا بتوانيد تلفات حرارتي را كاهش دهيد. اين روش 50% موفقيت آميز خواهد بود.

دوجداره كردن شيشه باعث افزايش كارايي وجلوگيري از اتلاف انرژي و در نهايت صرفه جويي خواهد شد.

پنجره دوجداره داراي دو شيشه هم اندازه بوده كه بوسيله يك فاصله گذار (Spacer) با فاصله معيني (بين 6 الي 16 ميليمتر) از يكديگر قرار گرفته و داخل اين فاصله گذارSpacer) ) بوسيله مواد مخصوص جاذب رطوبت (سيليكا زل) پر شده و باعث جذب رطوبت بين شيشه ها شده و از بخار گرفتگي بين دوجدار شيشه جلوگيري مي نمايد. و پس از جسباندن اين دوشيشه به يكديگر كه به بوسيله چسب مخصوص (butyl  ) يا ( پلي سولفات) هواي داخل آن تخليه شده و با گاز خنثي(آرگون يا كريپتون) پر مي شود و اين امر تا 10% راندمان و بهره وري در صرفه جويي را در پي دارد.

هر اندازه فاصله بين دوشيشه بيشتر باشد كارآئي آن بيشتر شده و بهترين راندمان در جلوگيري از اتلاف انرژي را دارد. البته اين كار به هيچ عنوان از ورود نور جلوگيري نمي كند ولي باعث كاهش شدت گرماي خورشيد به داخل ساختمان مي شود. اما در فصول گرم سال براي كاهش ورود گرما به داخل ساختمان بايد جلوي تابش مستقيم خورشيد را از راه پنجره مسدود نمود.

دوجداره نمودن پنجره ها باعث كم شدن ورود سر و صدا به داخل مي شود و همچنين باعث كاهش اتلاف گرما ي ساختمان و بخار گرفتگي شيشه ها در فصول سرد سال و كاهش اتلاف برودت ساختمان در فصول گرم سال خواهد شد.

روش ديگر دوجداره كردن شيشه ها با استفاده از ساير پوشش هاي شفاف ديگر ميسر است ولي بايد بخاطر داشته باشيد فضاي بين شيشه و پوشش ديگر بايد درزگيري شده و بين آن مواد جاذب رطوبت قرار داده شود.

بتازگي برچسب هاي شفافي ساخته شده كه مي توان آن را به راحتي روي شيشه هاي پنجره نصب نمودو بخشي از خواص پنجره هاي دوجداره در پنجره هاي معمولي را حاصل نمود. استفاده از اين روش در تابستان 80% كاهش ورود گرما را به داخل ساختمان حاصل نموده ولي در زمستان حداكثر30% باعث كاهش تلفات حرارتي در ساختمان خواهد بود. ولي بايد بخاطر داشت فريم درب و پنجره ها كه از مواد فلزي ساخته شده اند ونيز درز هاي موجود در اين قبيل پنجره ها كماكان باعث اتلاف انرژي در ساختمان خواهد بود.

ویژگی های منحصر به فرد uPVC

بهینه سازی در مصرف انرژی

مواجه شدن با کمبود انرژی و به تبع آن گران شدن انرژی، لزوم بهینه سازی در مصرف را انرژی را امروزه به امری بدیهی تبدیل کرده است. ساختمان ها یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی محسوب می شوند و پنجره ها، مهمترین هدر دهنده انرژی در ساختمان ها هستند. با استفاده از پنجره های دوجداره uPVC 40 درصد در مصررف انرژی ساختمان صرفه جویی می شود و به تبع آن هزینه های پرداختی ساکنین خانه کاهش چشمگیری پیدا می کند.

کاهش آلودگی های صوتی
میزان آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ بین 75 تا 80 دسی بل می باشد که این میزان در روستاها تا 55 دسی بل می باشد. این میزان از آلودگی صوتی زندگی آرام و آسوده را از بسیاری از ساکنین شهرها سلب کرده است. با استفاده از پنجره های دوجداره uPVC تا 45 دسی بل از آلودگی صوتی کاسته می شود و آرزوی زندگی آرام در شهرهای بزرگ تحقق می یابد.

حذف اشعه ماورای بنفش
امروزه ثابت شده است که اشعه ماورای بنفش UV برای سلامتی انسان مضر است و همچنین تابش آن بر روی اثاث منزل باعث پوسیدگی و از بین رفتم وسایل منزل می شود. با استفاده از پنجره های دوجداره uPVC اثرات مخرب این اشعه از خانه حذف خواهد شد.

جلوگیری از ورود آلاینده ها
عایق بندی پنجره های دوجداره uPVC به نحوی است که مانع ورود سوزهای سرد زمستانی و بادهای گرم تابستانی می شود. همچنین ورود هوای آلوده، گرد و غبار که باعث کثیفی منزل و محیط داخل می شود، با نصب پنجره های دوجداره uPVC کاملا قطع می شود.

مقاومت در مقابل شوینده ها و تمیزی آسان
در شهرهای بزرگ به علت آلودگی هوا پنجره های به سرعت کثیف می شوند و ظاهر زیبای خود را از دست می دهند. تمیز کردن پنجره ها با شوینده های شیمیایی باعث می شود که رنگ این پنجره ها خورده شود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد داشته باشد. پنجره های uPVC با آب و کمی صابون به سادگی تمیز می شوند که ظاهری مانند اول خود پیدا می کنند. همچنین این پنجره ها در مقابل زیان های مواد شوینده شیمیایی مقاومت کامل دارند.

عدم نیاز به رنگ آمیزی و نگهداری آسان
ترکیبات بکار رفته در ساخت پروفیل پنجره های uPVC اکسید نمی شوند و رنگ بکار رفته در ساخت آن در مقابل اشعه UV خورشید مقاومت کامل دارد بنابراین تغییر رنگ در این پنجره ها رخ نمی دهد.

مدل ها و طرح های مختلف
بخش بزرگی از زیبایی ظاهر نمای ساختمان به پنجره ها بازمی گردد. معماران بزرگ جهان زمان زیادی را صرف طراحی پنجره هایی می کنند که جلوه ای ویژه به نمای ساختمان بدهد. پنجره های uPVC در طرح ها و مدل های مختلف طراحی می شود و رویان پنجره مفتخر است که این پنجره ها را در رنگ بندی های مختلف و مطابق با سلیقه های مختلف ارائه می کند.

روش های آسان نگهداری از پنجره های uPVC

طراحی، تولید و نصب پنجره های uPVC با نهایت دقت و ظرافت انجام می گیرد تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد. اما رعایت برخی از نکات باعث می شود کارایی و عمر این پنجره ها در حد بیشینه خود باقی بماند. این نکات به قرار زیر است:

* قطعات مکانیکی پنجره ها نیازمند روغن کاری در بازه های زمانی بلند ندت هستند تا در نهایت راحتی خود باقی بمانند. روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود مثل روغن چرخ خیاطی انجام شود.
* از نزدیک کردن مستقیم شعله مستقیم آتش، مثل آتش جوشکاری و … به پنجره بپرهیزید.
* به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره ها، چند ماه یکبار آنها را پارچه ای حاوی صابون مایع تمییز کنید. این عمل نرمی و انعطاف و تمییزی لاستیک ها را به ارمغان می آورد. در حین این عمل دقت کنید که لاستیک ها از جای اصلی خود خارج نشده باشند.
* تغییرات آب و هوایی در طی فصول و تغییرات ابعادی مصالح ساختمانی بر اثر انبساط و انقباض ممکن است باعث شود که ابزار و یراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شود که با تنظیم مجدد به حالت اولیه بازخواهد گشت.
* برای تمیز کردن پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید که باعث می شود پنجره ها به خود گرد و غبار نگیرند.
* اگر پس از نصب پنجره ها، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، باید لیبل روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به پنجره ها محافظت کند. در صورتی که هنگام کندن آنها، لیبل ها به پنجره چسبیده بودند، می توان به سادگی از یک سشوار برای دمیدن به پنجره ها استفاده کرد و سپس لیبل ها را به راحتمی جدا نمود.
* در صورتی که پیچ های دستگیره به مرور زمان کمی شل شد، می توان با جابجا نمودن دستگیره، پیچ مربوطه را یافت و آن را سفت کرد.
* در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و … لازم است تا روی پنجره ها را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به پنجره ها نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا بدقت پنجره را تمییز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطح پنجره نشود.

رگلاژ درب و پنجره های UPVC

پنجره های UPVC به دلیل خواص خود به کمترین هزینه و اقدام نگهداری نیازمند است. شما در رابطه با نگهداری این پنجره ها هرگز به رنگ آمیزی و نظافت های پردردسر نیاز نخواهید داشت. اما یکی از فعالیت های نگهداری که باید در رابطه با این پنجره ها صورت گیرد رگلاژ درب و پنجره ها است. ممکن است درب و پنجره هایی را دیده باشید که بعد از مدتی براحتی سابق باز و بسته نمی شوند و گاهی این سختی برای شما غیر قابل تحمل می شود. این پنجره ها هرگز عمر مفید خود را از دست نداده اند بلکه با یک رگلاژ ساده در مدت زمان کوتاهی دوباره به شرایط اولیه خود بازمی گردند.

از دلایل خارج شدن از رگلاژ پنجره های مختلف می توان موارد زیر را ذکر کرد :

§         تغییرات آب و هوایی در فصول مختلف که بصورت طبیعی ایجاد می شود.

§         نصب اولیه نامناسب پنجره ها

§         رگلاژ اولیه نامناسب پنجره ها

§         باز و بسته کردن نادرست از پنجره ها

بطور طبیعی و میانگین هر دو سال یکبار پنجره ها نیاز به رگلاژ دارند. البته این زمان در مناطقی که در فصول مختلف تفاوت دمای فاحشی دارند ممکن است تا یکسال کاهش یابد. بسیاری از سازندگان درب و پنجره های UPVC به دلیل بی دقتی در هنگام مرحله نصب، پنجره هایی تحویل مشتری می دهند که از نظر باز و بسته شدن از همان ابتدا مشکل دارد. گروه نصب و رگلاژ پنجره پایا پنجره  با تجربه طولانی در امر نصب پنجره های UPVC خدمات پس از فروش را به مشتریان ارائه می دهد. این خدمات نه تنها شامل پنجره های تولید شده توسط جهان نما، بلکه قابل ارائه به تمام درب و پنجره های UPVC می باشد. از این پس می توانید با خیال راحت نسبت به رگلاژ پنجره های خود اقدام کنید و تنها با یک تلفن ما را از مشکل پنجره های خود مطلع کنید. گروه نصب و رگلاژ پنجره جهان نما در اسرع وقت در منزل شما حاضر می شود و مشکل را برطرف می کند.

آزمون های مربوط به پروفیل UPVC

کلیه پروفیل های مورد استفاده این واحد صنعتی مورد آزمایش های مختلف تحت استاندارد RAL GZ 716/1 قرار می گیرند. بنابراین پروفیل ها عاری از هرگونه حفره، ترک، حباب و سایر معایب می باشند. در ادامه به برخی از آزمون های کیفیت سنجی پروفیل ها اشاره می کنیم.

مقاومت در برابر ضربه ناشی از سقوط جرم در دماهای پایین

Impact resistance by falling mass at low temperature

در این آزمایش نمونه هایی از پروفیل در دستگاه انجماد (Freezer) قرار داده می شود و در دمای کمتر از منفی 15 درجه سلسیوس به مدت بیش از یک ساعت نگهداری می شود. سپس توسط وزنه ای به وزن یک کیلوگرم از فاصله 1.5 متری مورد اصابت قرار می گیرد. در طی این آزمایش نباید پروفیل ها شکسته شود.

رفتار پس از گرم شدن

Behavior after heating

در این آزمایش نمونه هایی از پروفیل در دمای 150 درجه سلسیون گرم می شود و سپس با دمای محیط خنک می شود. در پایان این آزمون نمونه پروفیل نباید دچار کوچکترین تغییر شکل شود.

برگشت حرارت

Heat reversion

سه مقطع پروفیل به اندازه 220 میلیمتر انتخاب و با دو خط به فاصله 200 میلیمتر در دو سمت سطح، به صورت عمود بر محور پروفیل نشانه گذاری می شوند. این نمونه ها پس از نشانه گذاری در کوره با دمای 100 درجه سلسیوس به مدت یک ساعت قرار می گیرند و پس از خنک شدن در دمای محیط مجددا فاصله نشانه ها اندازه گیری می شود. برای هر نمونه و هر جفت علامت، ضریب برگشت حرارت به درصد محاسبه می شود. طبق استاندارد RAL جهت پروفیل های فرعی (زهوار، اتصال، کاور، رابط و …) نباید درصد اختلاف برگشت حرارت بیش از 3 درصد و برای پروفیل های اصلی بیش از 2 درصد باشد. برای پروفیل های اصلی، اخلاف درصد برگشت حرارت، بین دو طرف سطح نباید بیشتر از 0.4 درصد باشد.

تست ابعاد و هندسه پروفیل

ابعاد بیرونی و عملی سطح مقطع پروفیل ها، ضخامت جداره های داخلی و هندسه پروفیل با استفاده از ابزارهای دقیق اندازه گیری، اندازه گیری شده و با استانداردهای مطابقت داده می شود.

تست کجی

به منظور اندازه گیری انحراف محور طولی پروفیل، ئو نمونه به صورت آینه وار روی یک سطح تخت کنار یکدیگر قرار می گیرند و به وسیله اندازه گیری دقیق فاصله ایجاد شده در تمام محور طولی دو پروفیل اندازه گیری می شود. این انحراف نباید از یک میلیمتر در کل طول یک متر تجاوز کند.

تست جوش

سطح مقطع های پروفیل پس از مرحله جوش به صورت نمونه در آزمایشگاه تحت تست جوش قرار می گیرند. هر یک از این سطح مقطع ها تحت نیروی مشخصی به مرحله شکست می رسد و در صورتی که از قبل از رسیدن به میزان نیروی مشخص پروفیل شکسته شود، محصول مردود می شود.

دستگاه برش دوکله

Double mitre saw

از این دستگاه جهت برش طولی پروفیل های UPVC تحت زوایای مختلف استفاده می شود. این دستگاه مجهز به جاروی مکش براده می باشد تا ضایعات تولید بصورت اتوماتیک جمع آوری شود.

مشخصات

§         ساختار دستگاه و میز آن باعث دقت میلیمتری در برش پروفیل ها می شود.

§         قابلیت تنظیم دستگاه برای برش در زوایای مختلف

§         مجهز به بست های عمودی و افقی برای ثابت نگه داشتن پروفیل

§         دقت دستگاه در سطح کمتر از میلیمتر

دستگاه جوش چهار سر


Welding Machine

از این دستگاه فوق پیشرفته برای جوش دادن همزمان چهار گوشه قاب پنجره ها و درب ها استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه سرعت تولید به بالاترین میزان ممکن می رسد.

دستگاه فرز گوشه


Corner Cleaning Machine

از این دستگاه تمام خودکار برای پلیسه کاری و تمیز کاری زوایای ناشی از عملیات جوشکاری استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه تمام زوایای داخلی، خارجی و سطوح رویی و زیرین پاکسازی می شود.

مشخصات

§         دارای سیستم هوشمند تمیزدهنده پروفیل

§         تمیزکاری تمام سطوح بصورت همزمان

دستگاه خم پروفیل

Bending Machine

از این دستگاه برای ایجاد خم بر روی پروفیل ها و ساخت پنجره های قوس دار استفاده می شود. سیستم کارکرد این ماشین به نحوی است کوچکترین آسیبی به پروفیل و محصول نهایی وارد نمی کند و قوس پنجره ها را با دقت ایجاد می کند.

دستگاه برش پروفیل به صورت T

End milling machine

از این دستگاه برای برش پروفیلی که میان دو قاب پنجره قرار می گیرد استفاده می شود. این دستگاه صرفا به جهت ابزارکاری دوسر انتهایی قیدهای ثابت افقی و عمودی به کار می رود.

دستگاه شیارزن

Automatic water slot routers

از این دستگاه جهت عمل فرزکاری و ایجاد شیار به منظور تخلیه آب و رطوبت داخل پروفیل های افقی پایین قاب و لنگه درب و پنجره ها استفاده می شود.

دستگاه روتر و کپی روتر

Router and Triple Spindle Drill

از این دستگاه برای عملیات فرزکاری و سوراخ کاری با استفاده از شابلون های خاص در دو جهت افقی و عمودی استفاده می شود. به کمک این دستگاه قفل ها، دستگیره ها و یراق آلات در جای صحیح خود قرار می گیرد.

دستگاه اتصال پیچ ها

Reinforcement Screwing Attachment

از این دستگاه برای پیچ کردن پروفیل تقویتی گالوانیزه در داخل پروفیل پی وی سی استفاده می شود.

دستگاه برش زه وار

Glazing Bead Saw

از این دستگاه برای برش پروفیل زه وار که وظیفه نگهداشتم شیشه را دارد استفاده می شود. این دستگاه قابلیت برش دو پروفیل را بصورت همزمان دارد.

نوارهای آب بندی

نوارهای آب بندی وظیفه درزبندی کامل و عایق کردن پنجره ها را به عهده دارند. با وجود این نوارها که در تمامی سطوحی که شیشه کار گذاشته می شود نصب می شوند، از تبادل هوای داخل و خارج ساختمان و ورود آلودگی صوتی به داخل جلوگیری می شود. کیفیت این نوارهای آب بندی متناسب با کارخانه تولیدی بسیار متفاوت است و درزبندی کلی پنجره را تحت تاثیر قرار می دهد.

ما در تولید محصولات خود از آب بندهای زهوار TPE استفاده می کنیم که مطابق با آخرین استانداردهای تولید آب بند دنیا تولید شده است. دوام این نوع از آب بندها باعث می شود تا کارایی پنجره در طی سالیان سال حفظ شود.

آب بندهای TPE ما قابلیت ذوب شدن و جوش خوردن را دارند و در حین فرآیند ساخت درب و پنجره ها، آب بند در نقاط گوشه جوش می خورد تا مانع از ورود هوای بیرون و گرد و خاک به داخل شود.

مانند دیگر موارد مصرفی در محصولات ما، این آب بند ها نیز قابلیت بازیافت داشته و در صورت دور انداخته شدن آلودگی زیست محیطی تولید نمی کند.

به دلیل استفاده از فرمولاسیون خاص در تولید این آب بندها، قابلیت تولید آنها در رنگ های مختلف وجود دارد که در محصولات ما، آب بند متناسب با رنگ پروفیل انتخابی، نصب می شود. این قابلیت ویژه نقص آب بندهای لاستیکی که فقط در رنگ مشکی تولید می شود را جبران می کند. همچنین فرمولاسیون ویژه این نوع از آب بندها مانع از تغییر رنگ پروفیل در محل تماس با آب بند می شود.

پروفیل های گالوانیزه

برای افزایش مقاومت درب و پنجره های UPVC و تقویت آن از پروفیل های گالوانیزه با ضخامت مناسب در داخل پروفیل های اصلی UPVC استفاده می شود. به کارگیری این نوع پروفیل و بستن یراق آلات روی قطعات تقویت شده، ضمن افزایش مقاومت درب و پنجره ها از خطر افتادگی بازشوهای پنجره جلوگیری می کند.

در ارتفاعات بلند مثل طبقات بالایی برج ها، شدت باد به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و استفاده از پروفیل های گالوانیزه باعث می شود تا درب و پنجره های UPVC در این شرایط سخت نیز از استقامت مطلوبی برخوردار باشد. ضخامت این پروفیل بر حسب محل نصب پنجره از 1 تا 2 میلیمتر می باشد.

پنجره دوحالته – Tilt & Turn Window

پنجره های دوحالته به دلیل حداکثر عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی امروزه در جهان از جایگاه ویژگی ای برخوردار است. این سیستم یکی از محبوبترین سیستم های پنجره در ساخت و ساز کشور نیز شده است. دستگیره های نصب شده بر روی این سیستم در دوحالت چرخش 45 درجه و 90 درجه دو نوع بازشو را به وجود می آورند. در حالت اول پنجره مانند یک پنجره لولایی ساده به طور کامل باز می شود و در حالت دوم پنجره از بالا تا زاویه ای مشخص تنها برای تهویه هوا باز می شود.

بسیاری از مشتریان پنجره های لولایی را می پسندند زیرا برای تهویه هوا نیاز ندارند تا نظم پرده های نصب شده مقابل پنجره را بر هم بزنند. اما از طرف دیگر پنجره های کشویی عایق بندی کامل مثل پنجره های بازشو را ندارند. سیستم بازشوی دوحالته پاسخی به این نیاز مشتریان است تا برای تهویه هوا از حالت Tilt پنجره استفاده کنند و نظم پرده خانه را نیز بر هم نزنند.

پنجره بازشوی لولایی – Casement Window

پنجره بازشو از بغل به کمک لولاها به داخل و یا بیرون باز می شود و تهویه مناسب هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد.

در طراحی پنجره برای ساختمان ها از کنارهم قرار دادن لنگه های بازشو و لنگه های ثابت ترکیب های زیبایی بدست می آید. در ساخت پنجره های اتاق خواب ها و دیگر بخش های ساختمان استفاده از این نوع بازشو رایج است.

پنجره کلنگی – Hopper Window

این پنجره به کمک لولاهایی که در پایین بازشو نصب می شود از بالا باز می شود. میزان درجه ای که این پنجره باز می شود بالاترین میزان تهویه هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد

استفاده رایج از این پنجره مربوط به سرویس های بهداشتی و حمام است. در این فضاها دید به بیرون اهمیتی ندارد و تنها ورود نور و تهویه هوا اهمیت دارد. معمولا این پنجره ها در اندازه های کوچک ساخته می شود و خروج بخار هوا را به راحتی ممکن می سازد.

پنجره سایبانی – Awning Window

پنجره سایبانی به تنهایی و در ترکیب با دیگر انواع بازشوها در ساخت پنجره های ساختمان بکار می رود. استفاده از این نوع از پنجره در برخی از موارد خاص کاربرد دارد. استفاده از این نوع پنجره در سرویس های بهداشتی و حمام رایج است. همچنین در طبقات زیر همکف که پنجره در ارتفاع بالا قرار می گیرد این نوع از بازشو نصب می شود.

پنجره بازشو از بغل به کمک لولاها به داخل و یا بیرون باز می شود و تهویه مناسب هوا را به وجود می آورد. بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد.

پنجره خلیجی – Bay Window

یکی از عوامل زیبایی نمای ساختمان پنجره هاست. در بسیاری از نماها پنجره های خلیجی جلوه ای ویژه به نما می دهد. پنجره خلیجی ترکیبی از تعدادی پنجره های ثابت و بازشو است که با در کنار هم قرار گرفتن تحت زوایای مشخص قوسی چندضلعی را پدید می آورند.

کاربرد عمده این پنجره ها در قرار گرفتن در پذیرایی خانه است. مدل این پنجره به نوعی است که فضای خانه را بزرگتر جلوه می دهد و دیدی وسیع به بیرون را ایجاد می کند.

این پنجره مقاومت بالای انواع ثابت و بازشو را حفظ می کند و امکان قرار گرفتن کتیبه نیز در آن وجود دارد و بدلیل نصب شیشه ساده در آن و هزینه تولید کمتر، نسبت به پنجره کمانی مقرون به صرفه تر است.

پنجره کمانی – Bow Window

یکی از زیباترین پنجره ها که در نمای ساختمان ها به کار می رود پنجره کمانی است. پنجره کمانی از افق دارای قوس می باشد و برخلاف پنجره خلیجی این قوس با انهنای کامل ایجاد می شود.

حتی شیشه نصب شده بر روی این پنجره شیشه خم می باشد. این پنجره می تواند بصورت یک لنگه و چند لنگه ساخته شود. همانند پنجره خلیجی مدل این پنجره به نوعی است که فضای خانه را بزرگتر جلوه می دهد و دیدی وسیع به بیرون را ایجاد می کند.

پنجره کشویی – Horizontal Sliding Window

پنجره کشویی بدلیل بهره وری کمتر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی نسبت به انواع دیگر بازشوها، این روزها کاربرد خود را کم کم از دست می دهد. مشاوران طراحی پنجره به همین دلیل سعی می کنند حتی المقدور از دیگر انواع بازشوها برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنند.

اما هنوز هم در بخش های مختلفی از ساختمان لازم است تا پنجره کشویی نصب شود. پنجره کشویی مزیت بزرگی دارد که در هنگام بازشدن پنجره فضای داخل را اشغال نمی کند و جلوی پرده نصب شده را نمی گیرد. به همین دلیل در قسمت های خانه که این مسئله اهمیت زیادی دارد لازم است تا یا پنجره فولکس واگنی نصب شود که هزینه تولید بالاتری دارد و یا از پنجره کشویی استفاده کرد.

پنجره جهان نما در تولید و با روش های خاص میزان اتلاف انرژی و ورود سر و صدا به داخل را در این پنجره به حداقل می رساند.

پنجره دولنگه کشویی – Double Horizontal Sliding Window

پنجره دولنگه کشویی از نظر کارایی و بهره وری همانند پنجره کشویی ساده است با این تفاوت که هر دو لنگه بصورت ریلی باز می شود. باز شدن لنگه بصورت تک به تک و همزمان امکان پذیر است.

پروفیل ساخت این نوع از پنجره کشویی با پنجره های کشویی یک لنگه بازشو متفاوت است. این پروفیل کمی عریض تر است.

این پنجره نیز با وجود بهره وری پایین تر در حفظ انرژی نسبت به دیگر مدل های بازشو کاربردهای خاص خود در بخش هایی از ساختمان را دارد.

پنجره جهان نما در تولید و با روش های خاص میزان اتلاف انرژی و ورود سر و صدا به داخل را در این پنجره به حداقل می رساند.

پنجره فولکس واگنی – Tilt Sliding Window

عملکرد این پنجره دقیقا مشابه درب خودروهای ون است. پنجره یا دربی که با این مکانیزم ساخته می شود بصورت کشویی باز می شود با این تفاوت که ریل بازشو در پنجره کشویی در یک ردیف با لنگه ثابت نیست و بنابراین پس از بسته شدن پنجره عایق بندی کامل بوجود نمی آید، اما در این پنجره لنگه بازشو با لنگه ثابت در یک عرض قرار دارد و زمان باز شده یک ردیف به جلو می آید و عملا هنگام بسته شدن عایق بندی کامل است.

لنگه بازشوی درب یا پنجره این سیستم به روش کلنگی یا همان Tilt نیز باز می شود و می تواند تهویه مطبوع را برای خانه بوجود بیاورد.

امروزه این نوع پنجره جایگزین پنجره های کشویی عادی می شود اما به دلیل مکانیزم پیچیده طراحی پنجره، قیمت تمام پنجره در مقایسه با پنجره کشویی بالاتر است.

پنجره قوس و چند ضلعی – Arched & Special Shaped Window

پنجره ها غیر از کارایی و قابلیت در حفظ انرژی و تهویه هوای مطبوع، جلوه ساختمان هستند. نمای زیبا برای یک ساختمان تا حد زیادی به مدل پنجره ها بستگی دارد. یکی از مدل های پنجره که زیبایی خاصی به نمای ساختمان می دهد، انواع پنجره های قوسدار است. پنجره های نیم دایره، دایره، کمانی و … انواع دیگر در جای خود زیبایی منحصر به فردی به نما می دهد.

استفاده از پنجره های قوسدار بسته به طراحی و معماری ساختمان دارد. در بسیاری از ساختمان ها برخی از پنجره های نما اشکال خاص دارند که جلوه ای خیره کننده به نما می دهد.

توضیحات گفته شده درباره پنجره های قوسدار در رابطه به دیگر انواع اشکال غیرمتعارف پنجره مثل چندضلعی ها صدق می کند. اشکال گوناگونی را می توان با پروفیل UPVC ساخت که با مشاوره و محاسبه کارایی و مقاومت پنجره می توان آنها را تولید کرد.

پنجره آکاردئونی – Slide Folding Window

مکانیزم بسیار پیچیده بازشو و اندازه هایی که می توان این پنجره را در آن اجرا کرد، پنجره آکاردئونی را به انتخابی ویژه و خاص بدل کرده است. پنجره ای آکاردئونی، بسیار عریض و چندین لنگه است که لنگه ها در هنگام باز شدن یکی یکی بر روی همدیگر قرار می گیرند و در گوشه پنجره قرار می گیرد.

پس از باز شدن پنجره نمای ساختمان بسیار زیباست و بیننده منظره ای عریض و کامل را در مقابل چشمان خود می بیند.

از نظر کارایی و بهره وری در مقابل اتلاف انرژی و ورود اصوات بیرون به داخل نیز این پنجره عملکردی بسیار عالی دارد. این نوع از پنجره های خاص خصوصا جهت نصب در ویلاها که معماری های خاصی دارند بسیار مناسب است و می تواند جلوه ای خیره کننده به نمای ساختمان چه از داخل چه از نمای بیرون ببخشد.

پنجره فرانسوی – French Window

پنجره فرانسوی یکی از زیباترین و پرکاربردترین پنجره ها برای نصب در ساختمان به ویژه در قسمت پذیرایی و نشیمن خانه است. این پنجره از دو لنگه پنجره لولایی تشکیل شده است که در خلاف جهت یکدیگر باز می شوند. هر یک از لنگه ها به تنهایی و مستقل از لنگه دیگر می تواند باز شود و اگر هر دو لنگه با هم باز شود هیچ قیدی بین دو لنگه وجود نخواهد داشت.

مدل باز شدن پنجره به نحوی است پس از باز شدن دولنگه نمای کاملی به بیرون ایجاد می شود.

یکی از دغدغه های مشتریان در سفارش این پنجره است کارایی این پنجره در حفظ انرژی و ممانعت از ورود آلودگی صوتی است. مکانیزم یراق آلات پنجره به نحوی است که حداکثر عایق بندی را دارد.

پنجره ثابت – Picture Window

پنجره ثابت دریچه ای است برای ورود نور در محلی از ساختمان که تهویه هوا اهمیتی ندارد. پنجره ثابت دید به بیرون را ایجاد می کند و به علت مکانیزم ساده تولید قیمت تما شده مناسب تری دارد. استفاده از پنجره ثابت در ترکیب با انواع بازشو کاربرد فراوانی در طراحی پنجره دارد.

پنجره ثابت در ساخت تمای خانه ها و ساختمان ها، با هر نوع معماری از سنتی ترین طرح ها تا مدرن ترین آنها بکار می رود. خصوصا در خانه های بزرگ پنجره های ثابت، نمای بیرون خانه را به مانند اتاقی دیگر از خانه نمایش می دهند.

جداول مقایسه کارایی انواع شیشه

برای مقایسه کارایی انواع مختلف شیشه در دو فاز کاهش آلودگی های صوتی و عایق بودن در مقابل حرارت، دو جدول زیر ارائه شده است :

کاهش صوت توسط انواع شیشه

نوع شیشه کاهش صوت بر حسب دسی بل
شیشه فلوت 4 میلیمتری 25
شیشه سکوریت 4 میلیمتری 26
شیشه دو جداره 4 – 12 – 4 میلیمتری 30
شیشه لمینیت 4.14 میلیمتری 36
دوجداره با یک لایه لمینیت 3.13 – 12 – 4 میلیمتری 39
دو جداره با هر دو لایه لمینیت 3.13 – 12 – 3.13 میلیمتری 44

هدایت حرارتی در انواع مختلف شیشه

نوع شیشه ضخامت ورق شیشه اول (میلیمتر)
Thicknes of 1th pane
ضخامت فضای جداکننده دو ورق (میلیمتر)
Space between two panes
ضخامت ورق شیشه دوم (میلیمتر)
Thicknes of 2nd pane
نوع گاز میان دو ورق
Gas type between two panes
هدایت حرارتی (وات بر متر مربع بر درجه کلوین)
U-Value
تک جداره (Single) 4 - - - 6.3
تک جداره (Single) 6 - - - 6.2
دوجداره (Insulating Glass) 4 6 4 هوا 3.2
دوجداره (Insulating Glass) 4 12 4 هوا 2.8
دوجداره (Insulating Glass) 4 12 4 هوا 2.2
دوجداره (Insulating Glass) 4 Sunergy 12 4 آرگون 2.2
دوجداره (Insulating Glass) 4 Top N Low-E 12 4 هوا 1.6
دوجداره (Insulating Glass) 4 Top N Low-E 12 4 آرگون 1.3

دکوراتیوهای داخل شیشه

شیشه های شامل دکوراتیو نمای خاصی به ساختمان می دهد. این دکوراتیوها در فضای مابین دوجداره شیشه قرار می گیرد و در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود.

گروه صنعتی بازرگانی کسرا مشاور و مجری درب و پنجره های دو جداره UPVC ترکیبی از فن آوری، نوآوری و مهندسی را در صحنه ساخت و ساز در اختیار هموطنان قرار میدهد . طرف قرارداد با انبوه سازان و پیمان کاران و فروشندگان و نیز با امتیازی منحصر به فرد برای مصرف کنندگان – خدمات گروه صنعتی بازرگانی کسرا : تولید انواع درب و پنجره های UPVC با استفاده از بهترین پروفیل های موجود در بازار تولید شامل برندهای : SALAMANDER سالاماندر آلمان VISTA BEST ویستا بست ایران ROTOLINE روتولاین ترکیه بهره گیری از مرغوبترین یراق آلات موجود در بازار از جمله برندهای آلمان و ترک (GU- SIEGENIA) استفاده از انواع شیشه های دوجداره کارخانه میرال در 5 نوع ( فلوت ساده، رنگی، رفلکس، مشجر و سکوریت) در ضخامتهای 4*12*4 – 4*14*4 – 4*12*6 – 4*14*6 امتیازات استفاده از درب و پنجره های uPVC: تنوع در طرح و نوع بازشوی درب و پنجره تنوع در رنگ با بکارگیری روکش های مختلف رنگی سهولت در تمیزی و نظافت 40 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش UV و حذف اثرات مخرب آن کاهش چشمگیر آلودگی صوتی تا 40 دسی بل مقاومت در برابر ضربه، باد و طوفان های شدید کاهش در هزینه های اجرای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان درزبندی کامل و جلوگیری از ورود قطرات آب، آلاینده های هوا، گرد و غبار و … تقویت مضاعف با بکارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل uPVC عدم نیاز به سرویس های مکرر نگهداری از قبیل تعویض و رنگ آمیزی و … سادگی نصب در کمترین زمان ضریب امنیتی بالا با استفاد از یراق آلات مرغوب غیر قابل اشتعال قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست چرا درب و پنجره یو پی وی سی UPVC: ماده اولیه پروفیلهای یو پی وی سی ماده شیمیایی کلرید وینیل می باشد که با روش پلیمر یزاسیون به پلی ونیل کلرید تبدیل می گردد و با مواد شیمیایی افزودنی ترکیب شده و بوسیله اکسترو در به پروفیلهای پی وی سی و یو وی سی تبدیل می گردد .بدلیل خواص عمومی کلیه پلیمرها در برابر شرایط جوی از خود مقاومت نشان می دهند، این در حالی است که فلزات و چوب به عنوان عناصر طبیعی به راحتی در برابر شرایط محیطی تخریب شده و به طبیعت باز می گردند که از این روند با پوسیدگی نمایان می گردد به علاوه چوب به عنوان عناصر طبیعی به راحتی در برابر شرایط محیطی تخریب شده و به طبیعیت باز می گردند که این روند با پوسیدگی نایان می گردد به علاوه چوب به عنوان ماده غذایی حشرات از سوی آنها نیز روند تخریب سرعیت تری پیدا می کنند . 1) هدایت دمایی (ضریب انتقال حرارت ) پلیمرها عموماً به عنوان عایقهای حرارتی شناخته می شوند ودر اغلب مواردی که نیاز به کاهش انتقال حرارت دارند ( مانند یخچالها، بدنه خارجی ساختمانها، سیستم لوله کشی کولر های گازی و …) استفاده می شوند و این در حالی است که فلزات بهترین هادی های حرارت میباشند ودر مواردی که نیاز به تبادل حرارتی می باشد از فلزات و علی الخصوص آلومینیوم ومس استفاده می کنند و رادیاتور اتومبیل،کندانسور سخجالها و کولرهای گازی و … میزان انتقال حرارت از قسمتهای مختلف ساختمان (طبق مطالعات بهینه سازی مصرف انرژی ) با در نظر گرفتن اینکه بیشترین اتلاف حرارت (انرژی) در ساختمان از طریق درب و پنجره ها صورت می گیرد اهمیت استفاده از درب و پنجره های یو پی وی سی به خوبی نمایان می گردد . 2) میزان انتقال صوت از طریق درب و پنجره ها درب و پنجره های یو وس سی بدلیل شکبه بندی مقطع پروفیل آنها و تعداد لایه ها و فضای خالی موجود بین لایه ها به میزان زیادی از انتقال صورت جلوگیری می نماید که آمار و آزمایشات به عمل آمده تایید کننده این امر می باشد که پنجره های یو پی وی سی با شیشه دو جداره تا حدود 30 دسی بل کاهش صوت به همراه دارند . 3)پایین بودن ضریب انبساط خطی پروفیلهای یو پی وی سی دارای ضریب انبساط خطی بسیار پایین تر نسبت به فلزات می باشند که این امر باعث می گردد تا با افزایش دما کمترین افزایش طول را داشته و از تغییر حالت فریم های پنجره و منحنی شدن آن و در نتیجه شکستن شیشه ها با افزایش دما جلوگیری به عمل آید .همچنین با کاهش دما کمترین تغییر طول را داشته و از باز شدن درزها بین پنجره و دیوار جلوگیری به عمل می آید که این امر باعث بهتر عایق شدن پنجره ها می گردد علاوه بر موارد مذکور انبساط و انقباص های پیاپی و با دامنه زیاد درب و پنجره ها عامل و با دامنه زیاد درب و پنجره ها عامل مهم و موثری در تخریب دیواره های اطراف آن می باشد . 4) فرایند تولید و ساخت بدلیل پایین بودن نقطه ذوب پروفیلهای یو پی وی سی نسبت به فلزات می توان در دمن مناسبی ( حدود 250 درجه سلسیوس ) پروفیلها را بوسیله جوش به یکدیگر متصل نمود که این جوش بسیار با کیفیت بوده و هیچگونه تغییرات فیزیکی در پروفیل ایجاد نمی کند و درب یا پنجره کاملاً حالت یکپارچه به خود می گیرد . در حایکه در فلزات بدلیل نقطه دوب بسیار بالا( حدود 2700 درجه سلسیوس ) جوش همراه با نتش و تر شدن مقطع فلز می باشد که التبه در مورد برخی فلزات مانند آلومینیوم بدلیل تخصصی بودن و هزینه های بالا از جوش استفاده نمی گردد ودرزهایی در نقطه تصال باقی می ماند که باعث تخریب تدریجی از طریق نفوذ آب به داخل پروفیلها می گردد. 5) مقاومت در برابر مواد شیمیایی پروفیلهای یو پی وی سی بدلیل تولید با روش پلیمریزاسون در برابر اغلب مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها، مواد ضد عفونی کننده، روغنها و … به خوبی از خود مقاومت نشن می دهند و در آزمایشگاه ها، کارگاه های صنعتی، بیمارستانها و … مورد استفاده قرار می گیرند . 6) نفوذناپذیری و جلوگیری از لرزش شیشه ها پروفیلیهای یو پی وی سی به گونه ای طراحی گردیده اند که با لاستیکهای خاصی آب بندی می گردند و کاملاً نفوذ ناپذیر می شود که گرد و غبار و آب باران درون ساختمان نفوذ نمی کند علاوه بر آن این لاستیکها از لرزش شیشه ها بدلیل صدا و هنگام طوفان و باد شدید جلوگیری می کند . 7) امکان نصب شیشه های دو جداره و یا تک جداره بدلیل وجود فضای زیاد طراحی شده برای شیشه ها در روی پروفیلهای یو پی وی سی، علاوه بر شیشه های تک جداره می توان شیشه های دو یا سه جداره نیز نصب کرد که این کار تنها با تعویض زهوار امکان پذیر است . شیشه دوجداره چیست با وجود اهمیت فوق العاده بهینه سازی در مصرف انرژی اما تنها مساله مورد اهمیت در بکارگیری شیشه مصرف انرژی نیست. بزرگترین یازندگات درب و پنجره در جهان گستره ای از شیشه های مختلف را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند که آنها را از ورود سر و صدا و نور مستقیم و آزاردهنده خورشید محافظت کند و راحتی و امنیت را برای خانه به ارمغان بیاورد. یکی از شیشه های بکار گرفته شده در صنعت نوین درب و پنجره شیشه های دوجداره است. شیشه های چند لایه شیشه هایی هستند که در کارخانه ساخت شیشه به روش خاصی ساخته می شود. با استفاده از مکانیزم فرمینگ شیشه، شیشه را بصورت ورقه های تخت در می آورند. سپس چندین ورقه شیشه را توسط دستگاه پرس به یکدیگر پرس می کنند و بدین ترتیب شیشه چند لایه درست می کنند. استفاده از این نوع شیشه ها باعث اتلاف کمتر انرژی و صرفه جویی از آن می شود. اما در روش استفاده از شیشه های دوجداره بهینه سازی مصرف انرژی به مراتب بهتر انجام می شود. شیشه های دوجداره نیز مانند شیشه های چند لایه مکانیزم خاصی برای ساخت دارند. ابتدا خمیر شیشه را از طریق عملیات فرمینگ، بصورت ورق های تخت درمی آورند. سپس دو ورق شیشه را به گونه ای به یکدیگر متصل می کنند که بین آنها فضای خالی باشد. در این بخش مکعب مستطیلی از جنس شیشه و با ارتفاع بسیار کم ساخته می شود. در این مرحله بین فاصله خالی دو شیشه را با گاز نجیب پر می کنند و با مسدود کردن طرفین، مانع برون رفت گاز می شوند. گاز نجیب عناصر گروه 8 جدول تناوبی شامل هلیم He، نئون Ne، آرگون Ar، کریپتون Kr، زنون Xe و رادون Rn هستند و به دلیل ساختار اشباع خود با هیچ ترکیبی وارد واکنش نمی شوند. این خاصیت باعث می شود که این گازها در مقابل عبود گرما از خود مقاومت بسیار بالایی نشان دهند و در نتیجه این نوع از شیشه باعث حفظ دمای اتاق شود. راحتی ساخت و ارزان بودن قیمت در کنار خواصی که در بالا ذکر شد، این نوع از شیشه را به بهترین انتخاب تبدیل کرده است 8) رنگ آمیزی پروفیلهای یو پی وی سی در طی زمان کیفیت خود را همواره حفظ می کند و نیازی به رنگ آمیزی آن نمی باشد و با استفاده از پروفیلها رنگی آن می توان زیبایی هر ساختمان را افزونتر کرد . 9) استحکام درب و پنجره ها پروفیلهای یو پی وی سی بدلیل بالا بودن خاصیت الستیسیته و همچنین شبکه تو خالی آن بسیار ضربه پذیر بوده و در برابر تنشهای کششی، پیچشی و خمشی به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد و علاوه بر آن تغییر ظاهری نیز در آن بوجود نمی آید .همچنین جهت استحکام بیشتر از پروفیلها گالوانیزه در داخل پروفیلهای یو پی وی سی استفاده می گردد که با ضخامت 5، 1 میلیمتر و شکل ناودانی خویش استحکام پروفیلهای یو پی وی سی را چندین برابر می کند. 10) نظافت راحت و آسان سیستم برق آلات طراحی شده جهت این نوع درب و پنجره ها به گونه ایست که در چهار ظلع پنجره تعبیه می گردد که علاوه بر امکان باز شدن پنجره در دو محور افقی و عمودی از چندین نقطه تنها با چرخش یک دستگیره قفل می گردد و در برابر سرقت ایمن می گردد (نوع tile&turn) . 11) نصب و تعویض راحت بدون کمترین تخریب محیط پیرامون این نوع پنجره ها بر روی فریم فلزی که از قبل روی دیواره ها تعبیه گردیده نصب می گردند که علاوه بر استحکام بخشیدن به دیواره ها در برابر تکانها و لرزشهای زمین هیچگونه تخریب دیوار جهت قرار دادن پنجره بر روی دیوار لازم نیست و سپس با پیچ روی فریم فلزی محکم می گردد و در پایان با فوم پلی اورتان و چسب سیلیکون کلیه درزها، درزگیری و در صورت نیاز با پروفیلهای تی شکل دزها پوشانیده می شود . 12) کانال تخلیه آب در پروفیلهای یو پی وی سی شیارهای خاصی جهت جمع آوری اب احتمالی و رودی به سیستم درب و پنجره ها تعبیه گردیده است که در حین تولید پنجره ها شکافهایی در مسیر خاص از پیش تعیین شده ایجاد می گردد که آب ورودی (احتمالی ) به سیستم درب و پنجره را به خارج ساختمان تخلیه می نماید . مقایسه اجمالی انواع پنجره های رایج پنجره های چوبی چوب به عنوان ماده ای رایج در طبیعت از اولین موادی بود که در ساخت درب و پنجره به کار گرفته شد. از مزایای چوب می توان به ضریب انتقال حرارتی پایین آن اشاره کرد به نحوی که چوب گرما و سرما را منتقل نمی کند. در مقابل این امتیاز، چوب به دلیل خاصیت ذاتی خود افت می کند، می پوسد و متورم می شود. در هنگام آتش سوزی چوب عاملی برای گسترش آتش می شود و به همین دلیل ضریب ایمنی پایینی دارد. همچنین در ساختمان های امروزی که به زیبایی در مدل پنجره ها توجه ویژه ای می شود، ساخت پنجره و چوب محدودیت های زیادی دارد. پنجره های آهنی پنجره های آهنی در بسیاری از ساختمان های قدیمی به چشم می خورند. این پنجره ها به علت استحکام بالا مدت ها مورد توجه سازندگان بود، اما معایبی نظیر زنگ زدگی، خوردگی و عایق نبودن باعث شده است که امروزه دیگر پنجره های آهنی مورد توجه نباشد. پنجره های آلومینیومی با ورود پنجره های آلومینیومی به صنعت ساختمان بسیاری از مشکلات پیشین حل شد. مقاومت مناسب این پنجره های به نسبت پنجره های چوبی، نازکتر و سبکتر بودن نسبت به آهنی ها و مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و زنگ زدن، آنها را نسبت به پنجره های دیگر در موقعیت بهتری قرار داد. اما پنجره های آلومینیومی عایق نیستند و باعث اتلاف انرژی می شوند. اتصال مکانیکی گوشه های پنجره های آلومینیومی باعث تغییر شکل آنها می شود و در صورت خراشیدگی در بدنه پنجره، غیر قابل ترمیم خواهد بود. پنجره های uPVC جنس این نوع از پنجره پروفیل مخصوصی از جنس uPVC است. این نوع از پروفیل بسیار سخت و مقاوم است و در مقابل تقطیر، ضربه و تغییر شکل در سرما و گرما مقاومت بالایی دارد. بر خلاف پنجره های آلومینیومی، پروفیل های uPVC به یکدیگر جوش یکپارچه می شوند و پنجره به صورت یک واحد کامل درمی آید. اما مهمترین ویژگی های این نوع از پنجره عایق بودن بسیار مناسب در برابر عبور و گرما و سرما، صوت و گرد و غبار و آلاینده ها است. مراحل انجام کار : قاب پنجره خانه خود را به دقت اندازه گیری کنید. برای دقت در انجام اندازه گیری و راحتی کار می توانید از کارشناسان رویان درخواست اندازه گیری کنید. کارشناسان شرکت کسا این کار را در اسرع وقت و بصورت رایگان انجام می دهند. با مشاوره رایگان کارشناسان ما و بر اساس سلیقه خود، مدل پنجره های جدید خود را انتخاب کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت برآورد هزینه را در اختیار شما قرار خواهند داد. با دیگر افراد کارشناس در این زمینه مشورت کنید تا در رابطه با تعویض پنجره ها خیالی آسوده پیدا کنید. پروژه تعویض پنجره های خود را آغاز کنید روش های آسان نگهداری از پنجره های uPVC: طراحی، تولید و نصب پنجره های uPVC با نهایت دقت و ظرافت انجام می گیرد تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد. اما رعایت برخی از نکات باعث می شود کارایی و عمر این پنجره ها در حد بیشینه خود باقی بماند. این نکات به قرار زیر است: قطعات مکانیکی پنجره ها نیازمند روغن کاری در بازه های زمانی بلند ندت هستند تا در نهایت راحتی خود باقی بمانند. روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود مثل روغن چرخ خیاطی انجام شود. از نزدیک کردن مستقیم شعله مستقیم آتش، مثل آتش جوشکاری و … به پنجره بپرهیزید. به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره ها، چند ماه یکبار آنها را پارچه ای حاوی صابون مایع تمییز کنید. این عمل نرمی و انعطاف و تمییزی لاستیک ها را به ارمغان می آورد. در حین این عمل دقت کنید که لاستیک ها از جای اصلی خود خارج نشده باشند. تغییرات آب و هوایی در طی فصول و تغییرات ابعادی مصالح ساختمانی بر اثر انبساط و انقباض ممکن است باعث شود که ابزار و یراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شود که با تنظیم مجدد به حالت اولیه بازخواهد گشت. برای تمیز کردن پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید که باعث می شود پنجره ها به خود گرد و غبار نگیرند. اگر پس از نصب پنجره ها، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، باید لیبل روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به پنجره ها محافظت کند. در صورتی که هنگام کندن آنها، لیبل ها به پنجره چسبیده بودند، می توان به سادگی از یک سشوار برای دمیدن به پنجره ها استفاده کرد و سپس لیبل ها را به راحتمی جدا نمود. در صورتی که پیچ های دستگیره به مرور زمان کمی شل شد، می توان با جابجا نمودن دستگیره، پیچ مربوطه را یافت و آن را سفت کرد. در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و … لازم است تا روی پنجره ها را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به پنجره ها نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا بدقت پنجره را تمییز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطح پنجره نشود.

سناریوی خرید درب و پنجره

اولین تصمیم هر سازنده ساختمان یا کسی که می خواهد درب و پنجره های منزل خود را تعویض کند انتخاب جنس پنجره ها است. با در نظر گرفتن مزیت های برشمرده شده برای درب و پنجره های UPVC می توان به جرئت گفت که در تمامی پروژه ها مناسب ترین انتخاب UPVC است. پس از تصمیم نهایی در رابطه با جنس پنجره نوبت به انتخاب تولیدکننده پنجره می رسد. فاکتورهای بسیاری برای انتخاب تولیدکننده وجود دارد که با لحاظ کردن این فاکتورها می توان تولیدکننده ای را انتخاب کرد که بتواند پنجره ای با کیفیت مناسب و با حداکثر کارایی تولید و نصب کند. در بسیاری از موارد مشتریان فاکتورهای مهم یک سازنده خوب را در نظر نمی گیرند و تنها به قیمت تمام شده محصول فکر می کنند. بنابراین لازم است تا مشتریان با روش قیمت گذاری و سفارش درب و پنجره های UPVC آشنا شوند تا علت تفاوت در قیمت های برآورد شده تولیدکنندگان مختلف را دریابند و با چشمی باز قرارداد تولید را امضا کنند. در ادامه عناصر مختلف تشکیل دهنده پنجره ها آمده است که هر یک از این المان ها تفاوت در قیمت را ایجاد می کند. شرکت طرف قرارداد شما وظیفه دارد تا تمام اجناس به کار رفته در پنجره خود را به شما معرفی کند تا شما تفاوت در قیمت ها را دریافته و با علم به سفارش خود، قرارداد خرید خود را امضا کنید.

پروفیل ساخت درب و پنجره UPVC

این پروفیل ها در انواع مختلف و کیفیت های گوناگون در بازار وجود دارد. شرکت های مختلف از کشورهای آلمان، ترکیه، چین و … پروفیل های خود را روانه بازار ایران کرده اند و چندین کارخانه ایرانی نیز مشغول به ساخت پروفیل هستند. در اکثر موارد پروفیل های آلمانی به دلیل مرغوبیت بالا گرانتر از دیگر پروفیل ها هستند و پروفیل های چینی به دلیل کیفیت بسیار ضعیف در رده بسیار پایین قیمیت قرار می گیرند. همچنین ساختار پروفیل ها که بر اساس تعداد محفظه ها و اندازه آنها طبقه بندی می شود در قیمت و کارایی آن تموثر است به این ترتیب که پروفیل های با محفظه بیشتر و ضخیم تر، مرغوب تر و گران تر هستند. پنجره جهان نما با بررسی پروفیل های موجود در بازار، بهترین ها را در هر رده قیمتی انتخاب می کند و هرگز کیفیت محصول را قربانی قیمت های ارزان غیر منطقی نمی کند. پروفیل های نامرغوب پس مدتی استفاده و در تغییرات آب و هوایی دچار اعوجاج می شود. قیمت پروفیل در هر پروژه بر اساس متراژ طولی مورد استفاده تعیین می گردد.

نوار آب بندی

برخی از پروفیل ها به همراه نوار آب بندی توسط کارخانه تولیدکننده عرضه می شود که کیفیت بالاتری نسبت به نوارهای آب بندی که بعدا به پروفیل متصل می شود دارد. برخی از شرکت ها قیمت این نوارها را بصورت مجزا محاسبه می کنند که با توجه به اینکه پروفیل ها مورد استفاده در محصولات جهان نما شامل نوار آب بندی می باشد، مشتری هزینه ای بابت این مسئله نمی پردازد.

پروفیل گالوانیزه

پروفیل آهن گالوانیزه در درون پروفیل UPVC قرار می گیرد تا بر استحکام محصول افزوده شود. پنجره هایی که بدون این پروفیل ساخته شود استاندارد لازم را ندارد و بعد از مدتی دچار مشکل می شود. قطر پروفیل گالوانیزه مورد استفاده در ساخت پنجره در استحکام پنجره موثر است و در صورت استفاده از گالوانیزه نازک استحکام پنجره کم می شود که البته قیمت کمتر پنجره را نیز به همراه دارد.

یراق آلات

گسترده ترین و متفاوت ترین المان تولید پنجره، یراق آلات مورد استفاده در ساخت پنجره است. یراق آلات عنصری است که نحوه بازشدن پنجره را تعیین می کند. یراق خوب یراقی است که باعث شود درب و پنجره به راحتی باز و بسته شود و با استفاده متمادی از پنجره، کارایی خود را از دست ندهد و همچنان به درستی عمل کند.

بر این اساس یراق آلات آلمانی، ترک و چینی یراق های رایج در بازار هستند که نوع آلمانی آن عموما از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است و نوع چینی آن عملا کیفیت نامطلوبی دارد و سفارش آن اصلا توصیه نمی شود. در این زمینه نیز پنجره جهان نما از بهترین محصولات آلمان و ترکیه استفاده می کند تا علاوه بر کیفیت مرغوب بتواند هزینه های مشتری را نیز کنترل کند.

همچنین نوع بازشوی پنجره نیز در قیمت نهایی پنجره موثر است. به عنوان مثال یراق تک حالت بازشو قیمتی به مراتب کمتر یراق دوحالت بازشو دارد که باید بسته به نیاز مشتری مورد استفاده قرار گیرد.

شیشه

شیشه نیز علاوه بر کارخانجات تولید کننده آن، بسته به نوع قیمت های متفاوتی دارد. انواع شیشه های ساده، رنگی، نشکن، سانرژی و … قیمت های متفاوتی دارد. همچنین قطر این شیشه ها نیز در قیمت گذاری آن موثر است. به عنوان مثال شیشه 4 – 8 – 4 که شامل دوجداره شیشه 4 میلیمتری و فضای خالی 8 میلیمتری است قیمت پایین تری نسبت به شیشه 6 – 12 – 4 دارد که شامل یک شیشه 4 میلیمتری، یک شیشه 6 میلیمتری و یک فضای خالی 12 میلیمتری است.

مواد اولیه تشکیل دهنده پروفیل UPVC

PVC (پی وی سی) ترکیبی از مشتقات نفت خام و کلر است. این ماده طی فرآیند پلیمریزاسیون در دو نوع امولسیون و سوسپانسون تولید می شود که نوع سوسپانسیون به دو گروه سخت و نرم تقسیم می شود. نوع سخت این ماده به علت جذب اندک مواد نرم کننده (DOP) به نام Unplastisized شناخته می شود و دارای شاخص مولکولی K-Value به عدد 65 تا 67 است. شاخص مولکولی نوع نرم این ماده بین 68 تا 81 است.

مهمترین ماده تشکیل دهنده ترمیب مورد نیاز پروفیل درب و و پنجره، نوع سخت سوسپانسیون است به همین جها این پروفیل به نام Unplastisized Poly Vinyl Chloride یا انحصارا UPVC شناخته می شود.

غیر از موارد ذکر شده ترکیب نهایی پروفیل UPVC شامل موارد دیگری می باشد که وجود هر یک از این موارد ضامن کیفیت نهایی محصول است. برخی از این مواد شامل :

§         پرکننده ها (Fillers) : جهت مقاومت الاستیسیته، چروکیدگی و …

§         تثبیت کننده های رنگی و حرارتی پرکننده ها(Stabilizers) : جهت افزایش مقاومت پروفیل در برابر حرارت (حرارت تابش خورشید، محیط و …)

§         روان کننده ها (Lubricants) : جهت کمک به جریان مواد در قالب در هنگام عملیات اکستروژن و ایجاد سطح صیقلی و شفاف در پروفیل نهایی

§         کمک کننده ها : جهت تسهیل در فرآیند ذوب و شکل دهی مواد

§         مقاوم کننده ها در برابر ضربه : جهت افزایش مقاومت در برابر ضربه و انعطاف پذیری

§         دی اکسید تیتانیوم : جهت بهینه کردن شفافیت رنگ پروفیل و جلوگیری از تغییر و تجزیه رنگ پروفیل تحت تاثیر اشعه ماورای بنفش

قیمت در و پنجره

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت درب و پنجره، برآورد هزینه در و پنجره دو جداره، تعرفه درو پنجره upvc با ما تماس بگیرید تا با توجه به نیاز شما در حداقل زمان نقشه پیشنهادی کار و قیمت متناسب با آن به صورت کاملا رقابتی ارائه شود. در صورت لزوم کارشناسان ما می توانند از محل شما بازدید کرده و به صورت رایگان قیمت پیشنهادی را ارائه کنند.

در و پنجره دو جداره UPVC از اجزاء زیر تشکیل می گردد که در محاسبه قیمت آن موثر می باشد:

* پروفیل UPVC که شامل پروفیل چارچوب پنجره(Frame) , پروفیل وسط(Mullion) , پروفیل لنگه (بازشو) پنجره یا در (Sash)و همچنین پروفیل های کمکی که بسته به شرایط خاص محل نصب در یا پنجره. معمولا پروفیل مصرفی بر اساس متر طول محاسبه و در قیمت نهایی لحاظ می گردد.

* گالوانیزه مصرفی در داخل پروفیل و همچنین زهوار و لاستیک های آب بندی شیشه و لنگه های بازشو معمولا بر روی قیمت متر طول پروفیل محاسبه می گردد

* شیشه مصرفی که بر حسب متر مربع محاسبه می گردد. شیشه می تواند با ضخامت های مختلف و همچنین تک جداره یا دو جداره , ساده , مات , رفلکس , رنگی و … باشد.

* یراق آلات مصرفی در ساخت در و پنجره دو جداره که شامل لولا , قفل , دستگیره , اسپانیولت و … که معمولا بصورت تعدادی در محاسبه قیمت وارد می شود

* سیلیکون و ماستیک مصرفی برای درز بندی و آب بندی در و پنجره دوجداره در هنگام نصب

* علاوه بر موارد فوق هزینه نصب در و پنجره دو جداره که معمولا 10 الی 25 درصد قیمت موارد فوق می باشد که بسته به شرایط و محل نصب تغییر می کند.

نرم افزار های محاسباتی مختلفی جهت طراحی و محاسبه قیمت در و پنجره دوجداره موجود می باشد که کار محاسبات را آسان  نموده , احتمال اشتباه محاسباتی را به حداقل می رساند و با ارائه نقشه یا طول و عرض پنجره قیمت پنجره ها به طور کاملا دقیق قابل محاسبه است.

دیدگاه‌ها بسته هستند.